Контра банда

Миха (Миха Гигов)

13 години, од Скопје

Хоропскопски знак: Рак

Омилен предмет во училиште: Македонски, математика и ликовно

Омилена песна од Дајте Музика: „Црни, жолти, бели“ во изведба на Филип и Миха.

Позната изрека од серијалот: 
Бојан, се лажеш! Ова сум јас! Само не сум свесен кога се претворив во нешто што не сум! А сега мора да си одам. Чао!

Што сака да биде кога ке порасне: 
Сакам да бидам иноватор на автомобили, или пак некој познат поп-пеjач.

Кој е неговиот талент: 
Мојот талент е пеење, свирење на пијано и цртање.

Милениче: Имав папагалче, но многу сакам да имам некое убаво и слатко куче.

Како го поминува слободното време: 
Јас го поминувам своето време со тоа што цртам, слушајќи музика. Исто така обожувам да излегувам со моите другари, да 
играм кошарка и да возам велосипед.

Иван (Малин Гигов)

11 години

Хороскопски знак: Лав

Омилен предмет во училиште
Сите предмети ги сакам, но најмногу го сакам предметот географија, бидејќи премногу сакам да дознавам многу факти за вселенета и многу други работи.

Омилена песна од Дајте Музика: Омилена песна од Дајте музика ми е
 Песната на Филип и Миха „Црни, Жолти, Бели“.

Позната изрека од серијалот: 
Axa!!!

Што сака да биде кога ке порасне: 
Кога ке пораснам сакам да бидам актер, или пак тренер по актерска игра.

Како го поминува слободното време: 
Јас моето слободно време го поминувам најчесто во возење на велосипед и скејтборд. Исто така, одам во скејт парк скоро секој викенд. И обожавам да планинарам до Милениумскиот Крст на планината Водно.

Милениче: 
Моето милениче се вика Коко. 
Коко е многу убав папагал со премногу шари.

Омилено јадење: 
Секако – Хамбургер.

Јулија (Кјара Атанасова)

9 години

Хороскопски знак: Стрелец 

Имам помал брат – Дарио 7 год

Хоби: глума и пеење

Омилен предмет во училиште: 
Математика и општество се предметите кои највеќе ги сакам.

Омилена песна од Дајте Музика: 
Имам многу омилени песни, но некако би ја издвоила „Јутубери“ од Анастасија Џабирски 😉

Омилена епизода од Дајте музика: 
Секоја епизода си е убава на свој начин, затоа што е секогаш друга приказна. 
Но, епизодата АЈДУК ми се допадна многу, бидејќи од неа извлеков поука дека „секогаш најбитно е да се кажува вистината“.

Позната изрека од серијалот: 
Другарството е вечно, затоа што

Што сака да биде кога ќе порасне: Глумица, но секако би сакала да се занимавам и со пеење. Ех, кога би можело да ги спојам во некој мјузикл 🙂

Како го поминува слободното време: Најчесто во некоја од моите активности: посетувам часови по глума, одам на часови по пеење, член сум и во Еурека, но, исто така од оваа година сум дел од кошаркаскиот тим на MWP. Доколку во денот имам слобоно време, најчесто се дружам со моите другарки и со моето семејство. 
Уживам во гледањето филмови и серии, би ја издвоила серијата Money Heist

Омилено јадење: Морска и Италијанска храна.

Тија (Нина Симјановска)

13 години

Хороскопски знак: Овен

Омилен предмет во училиште: 
Хемија, Биологија, Физика, Математика.

Омилена песна од Дајте Музика: 
Химната на Дајте Музика.

Позната изрека во серијалот: 
Не се нервирај злато, губиш од убавина.

Што сака да биде кога ќе порасне: 
Актерка, се разбира.

Како го поминува слободното време: 
Па обично излегувам со другарките, ама исто така обожавам да гледам филмови и сакам да читам книги. Посебно обожавам да гледам филмови од Марвел, Авенџерс се секогаш на телевизор 😉 но исто така обожавам да спортувам и да се натпреварувам.

Миленик: 
Имам куче кое што се вика Нала и премногу си ја сакам и наместо со стапчиња, моето куче обожава да си игра со камчиња.

Омилено јадење: 
Обожавам лазањи, мислам дека можам секој ден да ги јадам.

Бојан (Борис Караѓоргов)

11 години, постар брат на Петар и Ана.

Хороскопски знак: Водолија

Омилен предмет во училиште: Јас во множина ќе одговорам, најмногу ја сакам Математиката бидејќи премногу ми е забавна, потоа Информатиката-тоа е еден цел универзум и за крај Ликовно, ме опушта.

Омилена песна од Дајте Музика: ,,Црни, жолти, бели”.

Омилена епизода од Дајте Музика: ,,Наша мала тајна”, екстра е.

Позната изрека од серијалот: ,,Уаааау, Блееек Форс, аплауз за Блек Форс. Дечки колку добро свиревте, јас незнам кој ќе ве победи, ова беше тоооп!” на Жаре.

Што сака да биде кога ќе порасне: Сакам да бидам фудбалер, имав одлична прилика да бидам Player escort на најдобрите светски фудбалери од Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид на Супер купот тука во Скопје, многу бев возбуден и дефинитивно сакам да бидам како нив.

Како го поминува слободното време: Играм Fortnite, возам скирол и велосипед во друштво, цртам, тренирам фудбал (веќе 4 години, претходно 3 години кошарка), се дружам со другарите, сакам прошетки во околните паркшуми…

Миленик: Сега ја имам Алекс, таа е куче од расата Џек Расел Териер, има 6 години и многу е умна и откачена истовремено.

Омилено јадење: Хамбургер, палачинки со многу нутела и трилече.